حسین رحیمی
شغل ها فنی که میشه روی درآمد آنها در هر شرایطی حساب کرد

شغل ها فنی که میشه روی درآمد آنها در هر شرایطی حساب کرد

در حال حاظر در بیشتر نقاط دنیا معضل بیکاری و کمبود شغل وجود داره. حتی اگر رسانه ها هم این معضل رو پوشش ندن ولی کاملاً مشخصه که در دنیا چقدر وضعیت شغلی و درآمد بد شده. واقعیت اینه که درآمد ها کم شده و ساعات کاری به شدت زیاد شده. سرمایه دار ها در سراسر دنیا دست به یک برده داری مدرن زدن و از هر نوع روزنه قانونی برای این کار استفاده کردن. به همین دلیل شاهد این هستیم که ۹۸ درصد مردم دنیا دارن به سمت فقیر شدن و زیر خط فقر میرن و تنها ۲ درصد مردم بیشتر ثروت دنیا رو برای خودشون جمع کردن. با این حساب باید دنبال راه حل های تازه ای برای کسب درآمد بود. جدا از این که کار های استارت آپ و کسب درآمد های نوین میتونن منبع درآمد های جدیدی رو ایجاد کنن، اما همه آدم ها ایده های مشابه ندارن و بهتره که راه هایی رو برن که میشه روشون همه جوره حساب کرد. در این مقاله میخوام کسب و کار هایی رو معرفی کنم که همیشه در دسترس هستن و میشه روی درآمد همیشگی شون حساب کرد.

۱ – آرایشگری :

این شغل یکی از شغل هایی هست که هیچ وقت قدیمی نمیشه. حتی اگر دست توش زیاد بشه، باز هم تعداد آدم ها به قدری هست که به آرایش و کوتاه کردن موهای خودشون اهمیت ویژه ای میدن. یادگیری این شغل اصلاً کاری نداره و تنها ۳ ماه زمان نیاز داره تا شما این حرفه رو یاد بگیرید. اگر هم حتی یادگیریتون ضعیف باشه، دیگه حداکثر ۱ ساله میتوند در این شغل حرفه ای بشید. به سرمایه زیادی هم نیاز نداره و اگر بتونید یه وام اشتغال براش بگیرید، میتونید راحت کارتون رو شروع کنید.

۲ – مکانیکی :

امروزه توی شهر ها تا چشم کار میکنه اتومبیل هست و با توجه به استفاده بالایی که مردم از این وسیله دارن، مشخصه که میتونه درآمد خوبی هم داشته باشه. اتومبیل ها بر هر چند وقت یک بار نیاز به سرویس دارد حتی اگر مشکلی هم نداشته باشن. یک اتومبیل هر چند وقت یک بار باید تعویض روغن بشه، باید تنظیم باد بشه، به ضد یخ و ضد جوش تازه نیاز داره و کلی موارد دیگه. علاوه بر این ها اصتحلاک ماشین ها باعث میشه تا قطعات خودرو به تعمیر و یا تعویض نیاز داشته باشن و این خودش نیاز بازار رو به این شغل نشون میده.

۳ – ایجاد دیوارهای کاذب Knauf :

این شغل یک رشته ساختمانی هست که برای ایجاد سقف ها و دیوار ها کاذب به کار میره. به نسبت ساخت و ساز ها میشه از این کار سفارش گرفت.

۴ – آشپزی :

این کار هم کار نسبتاً لذت بخشی هست. به این صورت که شما یک آشپزخانه دارید و برای مراسم های مختلف سفارش پخت غذا میگیرید. البته میتونید در محیط های محدود تر هم کار کنید و برای اول کار سفارش هایی مثل پخت کیک، ژله های تزئینی و پخت شیرینی رو بگیرید تا پول وارد گردش شغل شما بشه و کارتون رونق بگیره.

۵ – جوشکاری :

این حرفه کمی سخت تر از حرفه ای ها دیگه هست. اما خب کسایی هستن که به این حرفه علاقه دارن. این حرفه یه مقدار بستگی به وضعیت ساخت و ساز داره. اما در کل میتونه درآمد زا باشه.

۶ – صنایع دستی :

این شغل بیشتر یک رشته تولیدی هست و به علاقه، احساس و خلاقیت نیاز داره. در این رشته میتونید لوازم زیادی مثل تابلوفرش، اشیاء زینتی، لوازم خانگی دم دستی و خیلی چیزای دیگه تولید کنید. البته بحث بازاریابی این و فروش رو نباید فراموش کنید. البته در زمینه بازاریابی به راحتی میتونید از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام کمک بگیرید.

۷ – تأسیسات :

به طور کلی تأسیسات شامل چند بخش میشه. لوله کشی آب و گاز ساختمان، سیم کشی برق و تلفن. این شغل ها هم به نسبت ساخت و ساز ها میتونن درآمد خوبی داشته باشن. در واقع همه منازل هر چند وقت یک بار به تعمیرات و نو سازی نیاز داره. بنابراین این شغل ها هم هیچ وقت تعطیلی ندارن.

حرف آخر :

در آخر باید بگم که هر شغلی به دو فاکتور مهم نیاز داره.
اول علاقه : اگر علاقه نداشته باشید، نمیتونید اون حرفه رو یاد بگیرید. پس از روی اجبار و یا بی پولی سمت هیچ حرفه ای نرید تا مطمئن بشید که بهش علاقه دارید.
دوم تجربه : اگرچه تجربه از تمرین و تکرار به دست میاد، اما باید با علاقه کار کنید که اون کار براتون عذاب آور نباشه. تجربه باعث میشه شما در کار خودتون حرفه ای باشید و کار هایی رو یاد بگیرید که در کارگاه و به صورت تئوری نمیشه یاد گرفت.
پس لازمه که حداقل یکی دو سال هم تجربه کسب کنید و بتونید متود های مختلف رو در حرفه مورد نظرتون یاد بگیرید.
نکته آخر این که حتی اگر مدرک دانشگاهی هم دارید، در کنارش یک رشته فنی یاد بگیرید. این خیلی مهمه چون گاهی کار مرتبط با رشته پیدا نمیشه و شما باید بتونید هر طور شده کار کنید و پول دربیارید.
در کل رشته های فنی، درآمدزا هستن و میتونید در شرایط بحرانی روشون حساب کنید. در کل اگر توانایی و زمانش رو دارید، سعی کنید یکی از رشته فنی رو یاد بگیرید.
این رشته هایی که معرفی کردیم، علاوه بر این که درآمد خوبی رو به همراه دارن، هم میشه سریع یادشون گرفت و هم میشه با سرمایه خیلی کم این کار ها رو شروع کرد.

پاسخی بنویسید

ارتباط با من در واتس اپ
ارسال به واتس اپ