حسین رحیمی
چگونه با کمترین هزینه ، وب سایت داشته باشیم ؟

چگونه با کمترین هزینه ، وب سایت داشته باشیم ؟

همه میدانیم که طراحی و راه اندازی وب سایت هزینه های جانبی بسیار زیادی دارد و برای افراد تازه کار و کسانی که استارتاپ هستند این هزینه ها به نسبت بالا است. در این مقاله سعی داریم تا به شما روشی مطمئن را برای کاهش هزینه ها تا ۹۰ درصد را آموزش دهیم.

موارد لازم :

هر وب سایت دقیقاً شبیه به ساختمان سازی، به مواردی جهت راه اندازی نیاز دارد که آن را در ادامه توضیح میدهیم.

هاست

۱٫ هاست :

هاست در واقع یک کامپیوتر است که سایت همیشه روی آن قرار دارد و کاربران برای دیدن سایت شما، به این کامپیوتر متصل میشوند تا به محتوا و فایل های سایت شما دسترسی داشته باشند. برای سایت های حرفه ای این هاست معمولاً ماهانه بین ۳۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بسته به تعداد بازدید و نوع پردازش هزینه دارد.
با توجه به این که باید هزینه های شما کاهش پیدا کند، میتوانید از هاست های ارزان قیمت که ماهانه فقط ۵ هزار تومان هزینه میگیرند، استفاده کنید. این نوع هاست ها برای وب سایت های تازه تأسیس بسیار مناسب است. هاست به صورت ماهانه یا سالانه واگذار میشوند و باید به نسبت سفارش ، دوره آنها تمدید شود.
برای تهیه هاست ارزان قیمت میتوانید به سایت تلاش نت مراجعه کنید.

دامنه

۲٫ دامنه :

دامنه در واقع آدرس اینترنتی شما است که در اختیار کاربران قرار میگیرد تا به سایت شما رجوع کنند. مانند hosseinrahimi.ir . پسوند دامنه ها مربوط به کشور ها و اهداف خاصی در نظر گرفته شده. برای مثال دات کام .com برای سایت های تجاری و دات آی آر .ir برای کشور ایران است. به دلیل تحریم ها، دامنه دات کام .com با قیمت بالایی ارائه میشود؛ اما در مقابل پسوند دات آی آر .ir با قیمت تنها ۵ هزار تومان عرضه میشود که برای راه اندازی یک وب سایت ساده عالی است. دامنه ها به صورت سالانه یا ۵ ساله واگزار میشوند و باید پس از گذشت یک سال یا ۵ سال دوره آنها تمدید شود.
برای ثبت دامنه ارزان نیز میتوانید از سایت تلاش نت و یا صبا هاست اقدام کنید.

نرم افزار مدیریت محتوا

۳٫ نرم افزار مدیریت محتوا :

این نرم افزار میتواند محتوای شما که شامل متن ها تصاویر و فایل های شما است را مدیریت کنید، به گونه ای که شما به راحتی بتوانید در پنل مدیریت مقاله و محصولات خود را منتشر کنید. این سیستم های مدیریت محتوا بر اساس اهداف شما متغیر است و باید آن را بر اساس نیاز خود انتخاب و تنظیم کنید.
در حال حاظر سیستم مدیریت محتوای وردپرس کاملاً رایگان است و تقریباً همه کاره است و شما میتوانید به منظور ایجاد فروشگاه و هر نوع وب سایت دیگری از آن استفاده کنید. البته برای تهیه قالب ها و ویژگی های حرفه ای این سیستم باید کمی هزینه کنید ولی برای تازه کار ها هم حتی قالب های رایگان و افزونه های مختلفی وجود دارد.
میتوانید از سایت وردپرس این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند را تهیه کنید.

۵٫ قالب و افزونه :

قالب ها و افزونه ها در واقع تکمیل کننده سیستم مدیریت محتوا هستند. برای مثال از قالب ها برای طرح وب سایت شما استفاده میشود و از افزونه ها برای ایجاد قابلیت های خاصی در وب سایت شما استفاده میشود.
برای تهیه قالب ها و افزونه های رایگان میتوانید به مخزن وردپرس مراجعه بفرمایید.
برای تهیه قالب ها و افزونه های حرفه ای میتوانید به وب سایت هایی مانند ژاکت مراجعه بفرمایید.

۶٫ سئو و بهینه سازی :

سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو. این کار به زمان و حرفه ای بودن شما نیاز دارد. به همین منظور اول شما باید یاد بگیرید که چگونه سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه کنید تا موتور جستجو سایت شما را در صفحات اول خود نمایش دهد.
به همین منظور میتوانید از آموزش های رایگان سایت ابزار وردپرس مراجعه کنید. در این سایت هم آموزش وردپرس قرار داده شده و هم آموزش سئو کردن مقالات و سایت برای موتور های جستجو.

سخن آخر :

امیدوارم به کمک این مقاله وب سایت های خود را با کمترین هزینه راه اندازی کنید.
در صورتی که مالک یک شرکت هستید و میخواهید از همان اول یک وب سایت حرفه ای داشته باشید، با من در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنم.

پاسخی بنویسید

ارتباط با من در واتس اپ
ارسال به واتس اپ